Οι τεχνικοί οχημάτων στο Ι.ΚΤΕΟ ΒΗΤΑΣ Α.Ε.

Στα πλαίσια του μαθήματος Πρακτική Εφαρμογή στην Ειδικότητα που παρακολουθούν οι μαθητές του τμήματος Τεχνικός Μηχανοτρονικής Οχημάτων Β΄ εξάμηνου επισκεφτήκαμε την Παρασκευή 15/03 την καθετοποιημένη μονάδα αυτοκίνητου ΒΗΤΑΣ Α.Ε. που βρίσκεται στα Τρίκαλα.

Οι μαθητές είχαν την δυνατότητα να ξεναγηθούν στο χώρο του ΚΤΕΟ και του Συνεργείου και να ενημερωθούν από τους αρμόδιους για τον έλεγχο των οχημάτων και την επισκευή αυτών. Πραγματοποιήθηκε εικονικός έλεγχος ΚΤΕΟ ενός οχήματος με τους μαθητές να παρακολουθούν και να ενημερώνονται για την διαδικασία ενώ στο συνεργείο οι μαθητές μπόρεσαν να δουν σε πραγματικές συνθήκες τον τρόπο service και επισκευής ενός οχήματος.

Οι άνθρωποι της εταιρίας έλυσαν απορίες των μαθητών και συζήτησαν μαζί τους για θέματα πάνω στο αντικείμενο κα την αγορά εργασίας. Τους ευχαριστούμε πολύ για την φιλοξενία.