Οι Τεχνικοί Οχημάτων στην αντιπροσωπία ΣΙΩΚΗΣ

Στα πλαίσια του μαθήματος Πρακτική Εφαρμογή στην Ειδικότητα που παρακολουθούν οι μαθητές του τμήματος Τεχνικός Μηχανοτρονικής Οχημάτων Β΄ εξάμηνου επισκεφτήκαμε την Παρασκευή 29/03 την επίσημη αντιπροσωπεία αυτοκινήτων ΣΙΩΚΗΣ Α.Ε.  που βρίσκεται στα Τρίκαλα.

Οι μαθητές είχαν την δυνατότητα να ενημερωθούν για τα καινούργια μοντέλα αυτοκινήτων που υπάρχουν στην αγορά και να ενημερωθούν τόσο για τα υβριδικά όσο και για τα ηλεκτρικά μοντέλα. Ο κύριος Σιώκης Αποστόλης έκανε στους μαθητές μια πολύ ενδιαφέρουσα παρουσίαση για την αλλαγή στην τεχνολογία των οχημάτων. Στην συνέχεια οι μαθητές ξεναγήθηκαν και στο χώρο του εξειδικευμένου συνεργείου της αντιπροσωπείας.

Ο κύριος Σιώκης και ο κύριος Καρράς   έλυσαν απορίες των μαθητών και συζήτησαν μαζί τους για διάφορα θέματα που αφορούν το αυτοκίνητο και τις αλλαγές που συμβαίνουν με την εξέλιξη της τεχνολογίας. Τους ευχαριστούμε πολύ για την φιλοξενία.